CACIB Kielce – GAGA ze Skolnitego – CACIB, CWC, BOB oraz ukończony Championat Polski

Po raz pierwszy wybrałem się na wystawę do Kielc i naprawdę tego nie żałuję. Moja GAGA ze Skolnitego (Gapa – córka Flory i wnuczka Jagi II) została Najlepszym Psem w Rasie, zdobyła CACIB oraz CWC kończący Championat Polski. Czegóż można chcieć więcej?

Trzeba powiedzieć, że licząca obecnie 28 miesięcy Gapa przeszła przez ringi wystawowe jak burza:
– maj 2014 Klubowa Wystawa Wyżłów Rzeszów (sędzia Josef Jursa Słowacja)- CWC
– maj 2014 II Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich Rzeszów (sędzia Ludek Muller Czechy) – CWC, BOB
– czerwiec 2014 CACIB Kraków (sędzia Adam Stasiak) – CWC, resCACIB
– sierpień 2014 Klubowa Wystawa Wyżłów – Zakupy, Czechy (sędzia Josef Jursa) – Dosk., III lokata w stawce najlepszych czeskich psów
– 9 listopad 2014 CACIB Kielce (sędzia Aleksander Skrzyński) – CWC, CACIB, BOB i ukończony Championat Polski.

Czas skończyć już z wystawami, choć być może wybiorę się na którąś z dużych imprez międzynarodowych i rozpocząć występy na konkursach. Po znakomitym początku na próbach polowych w Kazimierzy w 2013 r.(100/100 i zwycięstwo w stawce), w tegorocznych konkursach Gapa nie pokazała się najlepiej. Moja w tym wina gdyż dużo polując z suką zaniedbałem pracę organiczną i to wyszło w czasie zawodów, jak przysłowiowe szydło z worka.

Zapraszam do galerii zdjęć z Kielc.
Tak na marginesie trzeba powiedzieć, że wystawa była naprawdę wspaniale zorganizowana a warunki które stwarzają Targi Kieleckie pozwalają jej konkurować z najlepszymi imprezami kynologicznymi na świecie. Trudno się dziwić, że FCI przyznało Kielcom prawo do Euro Dog Show 2018.