Jaga litter F – JAGA II ze Skolnitego & GORAN di Dual Status > Figaro

Figaro jest jedynym z 3 braci z miotu F Jagi, który pozostał w Polsce. Pamiętam go, jako pewnego siebie, aktywnego, zawsze chętnego do jedzenia dorodnego pieska. Zawsze miał swoje pomysły na spędzenie czasu. Bardzo się ucieszyłem, kiedy na nabycie Figaro zdecydował się Janek, aktywny myśliwy, od wielu lat polujący z wyżłami i dzikarzami. Obok aktywności czysto łowieckiej Janek jest od wielu lat członkiem ORŁ w Rzeszowie oraz przewodniczącym Komisji Kynologicznej Rady. Ponieważ jego stary wyżeł Caruso powoli przechodził na emeryturę zdecydował się na nabycie nowego pieska. Nie chciał wychodzić z “operowego” stylu nazwał więc szczeniaka imieniem Figaro. Jesteśmy z Jankiem w częstym kontakcie, wielokrotnie spotykaliśmy się na polowaniach i wspólnych treningach z psami tak, więc miałem i nadal mam okazję śledzić rozwój Figaro bardzo uważnie. Jak był oceniany na wystawach niech świadczą pokazane na stronie karty ocen. W krótkim, zbyt krótkim czasie zdobył 4 certyfikaty na championa (CWC), tak, więc jeszcze musi zdobyć kolejny, aby zostać pełnoprawnym Championem Polski i jestem przekonany, że stanie się to na kolejnej wystawie. Ma dyplom I stopnia z Prób Polowych i 2x dyplom I stopnia z Field Trialsów. W tym sezonie staje do kolejnych zawodów, w tym konkursów wielostronnych.

Figaro podobnie, jak wszystkie szczeniaki Jagi z miotu F jest psem o twardym charakterze, niezależnej czasem trudnej do opanowania osobowości. Dla drapieżników jest bezlitosnym przeciwnikiem, w stosunku do ludzi i innych psów przyjacielski i opanowany. Ma piekielny temperament w polu, szerokie, piękne chody i niezwykłą wytrzymałość. Rzadko spotyka się psa o takim umięśnieniu a przy tym lekkiego i dynamicznego. W końcu maja 2011 r. ukończy 3 lata, jest psem dojrzałym i jestem przekonany, że będzie trudnym konkurentem na konkursach i wspaniałym towarzyszem na polowaniach. Będziemy na pewno polowali razem w tym sezonie tak, że będę miał okazję przekonać się o tym na własne oczy.
W czasie powrotu z Pomorza otrzymałem od Janka, właściciela Figaro radosną informację. Na wystawie w Jarosławiu organizowanej przez Oddział ZKwP w Przemyślu Figaro otrzymał tytuł Zwycięzca Rasy oznaczający, że pokonał wszystkie psy i suki rasy wyżeł niemiecki krótkowłosy. Otrzymał też certyfikat na Championa Polski kończący jego starania o uzyskanie tego tytułu. Szczęśliwy właściciel zapowiada walkę o tytuł Interchampiona FCI w tym roku i jestem przekonany, że nie są to tylko marzenia, i podobnie jak jego brat Fiord Figaro uzyska ten niezwykle prestiżowy i trudny do zdobycia tytuł.

Kolejny, po FIORDZIE syn Jagi na łamach sztandarowego czasopisma Związku Kynologicznego w Polsce. Zamieszczone jako ilustracja artykułu dr A. Brabletza piękne zdjęcia FIGARO muszą cieszyć hodowcę, tym bardziej, że ten sezon zapowiada się dla niego bardzo pracowicie. Początek występów na ringach przyniósł dwa kolejne CWC a w dalszych planach są jeszcze występy na konkursach wielostronnych w Polsce i za granicą.