MARLEY i MARVIN ze Štípek – synowie FIGARO, w czołowych rolach na czeskich i niemieckich konkursach

17 czerwca 2011 roku, w znanej czeskiej hodowli Ludka Müllera, urodziło się bodaj 9 szczeniąt ze skojarzenia FIGARO CZARNY DWÓR ze Skolnitego i GLORIE ze Štípek . Z prawdziwą przyjemnością obserwuję od długiego już czasu konkursowe i wystawowe występy dwóch synów Figaro, Marley’a i Marvina’a. Oba wyrosły na czołowe czeskie psy użytkowe a ostatnie miesiące bardzo dobitnie potwierdziły ich mocną, żeby nie powiedzieć wyjątkową pozycję. Nie ma sensu wymieniać wszystkich konkurów które oba zaliczyły, myślę, że wystarczy przywołać ich dorobek z tego i poprzedniego roku na najważniejszych europejskich sprawdzianach dla wyżłów krótkowłosych.

MARLEY – IKP 2013 – dyplom I stopnia z maksymalną ilością punktów, Memoriał im. Richarda Knolla 2014 – dyplom I stopnia, 2 lokata i CACT dla najlepszego wyżła krótkowłosego, Memoriał im. Milana Novotneho 2014 – dyplom I stopnia, 1 lokata i CACT, Konkurs im. Dr Kleemanna 2014 – dyplom I stopnia z maksymalną ilością punktów.

Luděk Müller jest hodowcą wyżłów od dziesięcioleci a przy tym jednym z najlepszych europejskich szkoleniowców i przewodników ale chyba z żadnym swoim psem nie odniósł wcześniej takich sukcesów konkursowych jak z Marley’em.

MARVIN – IKP 2013 – dyplom I stopnia z maksymalną ilością punktów, Memoriał im. Richarda Knolla 2014 – dyplom II stopnia, Memoriał imienia Karla Podhajskiego 2014 – dyplom I stopnia i 2 lokata oraz CACT dla najlepszego wyżła krótkowłosego.