IKP 2019 w Polsce!! Wchodzimy do klubowej Europy.

W minioną sobotę (18.03.2017 r.) odbył się kolejny, doroczny zjazd Niemieckiego Klubu Wyżłów Krótkowłosych (DKV e.V.). Tradycyjnie, od wielu już lat, miejscem spotkań niemieckich kynologów zajmujących się tą wspaniałą rasów wyżłów jest Rhön Residence, położona wśród pięknych wzgórz pogranicza Hesji, Bawarii oraz Turyngii, a więc prawie w samym środku Niemiec.

Na spotkanie przyjechali delegaci z wszystkich niemieckich klubów, przedstawiciele klubów z USA, przedstawiciele klubu węgierskiego będącego organizatorem tegorocznego IKP oraz nasza reprezentacja. Harmonogram spotkania zawierał 22 pozycję, w tym wybory nowego zarządu klubu oraz dyskusję o planowanych na najbliższe lata wielkich konkursach tzn. IKP i Memoriale im. Dr. Kleemanna.

Dla naszego Klubu kończył się okres formalnego zabiegania o organizację IKP w Polsce. Drogę tą rozpoczęliśmy już dawno ale fundamentem była ubiegłoroczna wizyta w Polsce Pana Michaela Hammerera, przewodniczącego DKV e.V. oraz członka zarządu klubu Pana Marcela Krenza. Goście, w czasie dwudniowego pobytu, mieli okazję zapoznania się z warunkami i zasobnością polskich łowisk, bazą noclegową itp.. Prezentujący delegatom wrażenia z tego wyjazdu Pan Hammerer wysoko ocenił możliwości naszych łowisk tak, że polska oferta nie otrzymała żadnego głosu sprzeciwu. Zostaliśmy więc formalnie organizatorem tej wielkiej, europejskiej imprezy kynologicznej. Jak wielkiej, niech świadczą liczby – 150 – 200 psów ze swoimi przewodnikami, 200 sędziów, liczne osoby towarzyszące. Mamy znakomitą okazję do promocji polskiego łowiectwa, promocji regionu w którym odbędzie się konkurs, promocji Polski. Wiele pracy przed nami ale jestem pewien, że otwieramy sobie szeroko furtę na kolejne spotkania z europejską kynologią.