Oczekujemy na miot GAGA ze Skolnitego (Gapa) oraz TAKKO Pöttmes – termin – początek maja

Jest mi niezwykle miło poinformować, że na początku maja spodziewamy się wspaniałego miotu po wielokrotnie pokazywanej na stronie Gapie (GAGA ze Skolnitego).

Gapa to suka o wspaniałych cechach użytkowych, polująca od 7 miesiąca życia w łowiskach z bardzo dobrym stanem bażanta, kuropatwy i kaczki. Ma bardzo dobry charakter, wspaniale współpracuje z przewodnikiem. Spokojna i zrównoważona w domu, jest jednocześnie psem o wielkim temperamencie łowieckim, dużej twardości w pracy i ciętości w stosunku do drapieżnika.
Wszystkie dokumenty Gapy do wglądu tutaj i tutaj i jeszcze tutaj.

Ojciec szczeniąt, TAKKO Pöttmes to młody pies pochodzący z najstarszej niemieckiej hodowli wyżłów krótkowłosych (rok założenia 1903!!!). Pomimo młodego wieku pies ma ukończone z dyplomami I stopnia DERBY, SOLMS, VGP, IKP. Właściciel zarządza od wielu lat rozległym prywatnym obwodem łowieckim w północnej Bawarii, a TAKKO jest wykorzystywany w praktycznym łowiectwie, zarówno w polowaniach na drobną jak i grubą zwierzynę. TAKKO jest również psem o wspaniałym eksterierze co potwierdził w czasie ubiegłorocznego Konkursu im. Dr. Kleemanna uzyskując 2 lokatę (V2) w stawce 70 psów.